KUFRY MOTOCYKLOWE – PLASTIKOWE CZY ALUMINIOWE?

Kufer Givi Outback 42 litry – przykład kufra niezniszczalnego

JAK DOBRAĆ KUFER DO MOTOCYKLA

Niezależnie od tego, czy lubisz dalekie podróże, czy też motocykla używasz jedynie do jazdy po mieście – odpowiednio dobrany kufer zwiększy pakowność Twojego jednośladu sprawiając, że stanie się on jeszcze bardziej funkcjonalny.

Na co zwrócić uwagę wybierając kufer do motocykla?

Na samym początku warto zaznaczyć, że do wyboru – poza kuframi – są również sakwy. Te, chociaż dużo tańsze i mniej skomplikowane w montażu, charakteryzują się znacznie mniejszą trwałością oraz bezpieczeństwem. Ograniczona pakowność wyklucza je również przy dłuższych wycieczkach. Kufry motocyklowe są wodoodporne i co najważniejsze – zamykane na klucz. W środku możemy schować wszystko, począwszy od portfela i kluczy, poprzez sprzęt elektroniczny, a skończywszy na zakupach, bez obaw o ich ewentualną kradzież. Plastikowy kufer – w połączeniu z poduszką – może pełnić rolę oparcia dla pasażera. Wybierając kufer do motocykla powinniśmy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Rozmiar – przyjęło się, że produkt dedykowany jednej osobie powinien posiadać co najmniej 37l, zaś dwóm (kierowca + pasażer) 46l.
  • Kształt – na rynku dostępne są kufry boczne albo centralne.
  • Zamek – nowoczesne kufry, poza klasycznym zamknięciem na kluczyk, posiadają również dodatkowe blokady antykradzieżowe.
  • Montaż – ten zależny jest od stelaża dopasowanego bezpośrednio pod model danego motocykla. Zdarza się, że kufer sprzedawany jest bez odpowiednich elementów, które właściciel musi dokupić osobno.

Pamiętaj, że w pierwszej kolejności warto zadbać o podstawowy serwis motocykla!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *